19 Konferencja Miasta w Internecie 19 Konferencja Miasta w Internecie
Jarosław Żeliński

Inżynier, analityk systemów i ich projektant


W 1989 ukończył studia na Wydziale Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej. W trakcie studiów członek koła naukowego, zdobywca 1 nagrody Konkursu Młodych pracowników nauki w Zielonej Górze. Studia ukończył wyróżnioną obroną pracy magisterskiej na temat nowatorskich systemów łączności. Po ukończeniu studiów pracownik naukowy, adiunkt zakładu transmisji informacji. Specjalizował się głównie w analizie systemów łączności i teorii komunikacji.

W roku 1991 rozpoczął prace w branży IT jako analityk i projektant rozwiązań w polskim przedstawicielstwie firmy BONAIR USA, przekształconego w polską spółkę BONAIR SA, w której pełnił analityka i projektanta nowych rozwiązań oraz zajmował się rozwojem oferty firmy.

W latach 2001-2004, jako specjalista z zakresu analiz systemowych obszaru zarządzania, realizował projekty związane z budową strategii dla spółek giełdowych Elektrim SA, Apexim SA, EXATEL SA, (dawniej Telenergo SA), OPTIMUS SA.

Od roku 2004, jako niezależny ekspert prowadzi badania z zakresu sformalizowanych metod analiz systemowych i modelowania systemów zarządzania. Wyniki swoich prac prezentuje w prowadzonym przez siebie, wysoko ocenianym przez wielu stałych czytelników, blogu IT-Consulting.pl/blog, w prasie branżowej IT i gospodarczej, a także jako prelegent na wielu konferencjach, gdzie jest zapraszany do wygłaszania referatów merytorycznych. Publikuje artykuły i eseje w wielu gazetach w tym w TELEINFO, COMPUTERWORD, Gazecie Wyborczej, Gazecie Prawnej, FORBES, wielu wydawnictwach branżowych. „Rzeczpospolitej”, „Polsce The Times”, „The Wall Street Journal”, „Gazecie Wyborczej”.

W ramach pracy naukowej, jako niezależny ekspert, analityk i projektant, skutecznie realizuje projekty z zakresu analiz i projektowania systemów informacyjnych prowadząc je standardowymi metodami formalnymi, które stale rozwija i stosuje w praktyce. Prowadzi studia i badania z zakresu analizy systemów, epistemologii oraz teorii komunikacji i psychologii.

Posiadacz certyfikatu i dopuszczenia do informacji niejawnej z klauzulą TAJNE, wydane przez ABW w 2004 roku.

Jako wykładowca w latach 2005-2012 na stałe współpracował z Wydziałem Systemów Informacyjnych Akademii Morskiej w Gdyni. Od roku 2014 jest wykładowcą w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk. Przedmiotem prowadzonych wykładów są analizy biznesowe i projekty logiki systemów dla biznesu, sformalizowane analizy biznesowe i systemowe, których celem jest optymalizacja pracy organizacji, organizacyjne aspekty zarządzanie ciągłością działania, opracowywanie wymagań na oprogramowanie wspomagające zarządzanie.

Prowadzi szkolenia z całego zakresu swoich kompetencji i doświadczenia. Specjalizuje się w stosowaniu sformalizowanych systemów pojęciowych w analizie systemowej.

Od 2006 aktywny członek Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych. Od 2014 roku członek The International Council on Systems Engineering (INCOSE).

Obecna praca to usługi eksperckie, modelowanie i dokumentowanie wszystkich lub wybranych obszarów biznesowych organizacji takich jak: realizowane funkcje, procesy oraz dane i informacje. Definiowanie wymagań do poprawy i ulepszenia procesów i systemów. Tworzenie praktycznych opisów i specyfikacji do tworzenia systemów informacyjnych.

Złoty sponsor

BZWBK

Sponsorzy

ORACLEHUAWEIInPostintelIRSOrangeMicrosoftotagoSystemics PABVULCANQUMAKplusNETGEARLenovoDATARINONEOarteTornistersalon podróży

Partnerzy

KPMGORE VULCAN

Media

TVP RegionalnaOnet. samorzad.pap.plIT w AdministracjiWspólnota regioportal.pl

Patronat Honorowy

MAiC

Patronat Regionalny

Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego

Patronaty samorządowe

Związek Gmin Wiejskich Unia Metropolii Polskich

Organizatorzy

Stowarzyszenie 'Miasta w Internecie' Miasto Gdańsk

logo SMWI

konwencji o przeciwdziałaniu przemocy 

Biuro Organizacyjne:

Stowarzyszenie "Miasta w Internecie", 33-100 Tarnów, ul. Krakowska 11A

tel.: 14 628 42 10 lub 14 688 80 12 fax: 14 628 43 11, e-mail: konferencja@mwi.pl

projekt graficzny: Grupa Autograf