19 Konferencja Miasta w Internecie 19 Konferencja Miasta w Internecie
Ireneusz Jabłoński

Wiceprezydent Miasta Łodzi


Urodzony w 1961 roku; specjalista w obszarze zarządzania strategicznego i operacyjnego, budowania, restrukturyzacji oraz kierowania dużymi organizacjami gospodarczymi i publicznymi. Przez ponad 15 lat związany z sektorem usług finansowych, następnie z sektorem energetycznym, a obecnie samorządem terytorialnym.

Absolwent Politechniki Łódzkiej, Podyplomowych Studiów Bankowości na SGH w Warszawie oraz studium z zakresu strategicznego zarządzania bankiem w INSEAD Fontainebleau (Francja). Stypendysta University of Wisconsin Milwaukee (USA) - programu dla polskich samorządowców.

W latach 1994-1997 Burmistrz Miasta Łowicza; członek Rady przy Prezydencie RP d.s. samorządu terytorialnego; w 1997r. Łowicz otrzymał tytuł najlepiej zarządzanego miasta w kat. 30-50 tys. mieszkańców, na podstawie Europejskiej Karty Miast.

Od jesieni 1997 roku związany z branżą finansową. Pełnił m.in. funkcje Prezesa Zarządu spółek leasingowych: PBG Leasing Sp. z o.o.; Kredyt Lease S.A.; PKO Leasing S.A.

W 2002 roku, jako Wiceprezes Zarządu Banku Częstochowa S.A., nadzorował proces restrukturyzacji Banku oraz pełnił funkcję Menadżera Projektu mBanku – zbudowanego od podstaw, pierwszego w kraju banku internetowego.

W 2003 roku, jako Wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego, przygotował i przeprowadził program restrukturyzacji banku oraz, wraz z zespołem najbliższych współpracowników, opracował nowatorski program wprowadzenia szerokiego wachlarza usług finansowych do placówek pocztowych.

W latach 2005-2008 Dyrektor Banku w BRE Banku S.A. w Warszawie, odpowiedzialny m.in. za strategię i nadzór właścicielski nad grupą kapitałową banku; przeprowadził kompleksową restrukturyzację (w ramach programu BREaktywacja) obszaru operacyjnego banku.

Od 2003 roku związany z Centrum im. Adama Smitha, a od 2004 roku Członek Zarządu Centrum oraz lider zespołu doradztwa strategicznego.

W latach 2013-2014, na zaproszenie Marszałka Województwa Opolskiego, reprezentując Centrum A. Smitha prowadził projekt: „Depopulacja-czas na zmiany na opolskim rynku pracy”, będący częścią programu: „Specjalna Strefa Demograficzna w województwie opolskim”. W ramach projektu, na podstawie dorobku programowego i intelektualnego CAS, wypracowano nowatorskie rozwiązania z zakresu: rynku pracy, szkolnictwa zawodowego, racjonalizacji zarządzania pomocą społeczną oraz gospodarki senioralnej.

Od marca 2015 roku wiceprezydent m. Łodzi odpowiedzialny m.in. za zarządzanie majątkiem miasta, zasobami lokali mieszkalnych i użytkowych, inwestycjami miejskimi oraz drogami i transportem publicznym.

Bierze udział w licznych, prestiżowych konferencjach krajowych i zagranicznych, poświęconych szeroko rozumianym zagadnieniom ekonomicznym, polityce gospodarczej i społecznej.

Na zaproszenie wielu krajowych uczelni wyższych prowadzi wykłady dla studentów i doktorantów.

Interesuje się historią antyczną i gospodarczą świata. Był wieloletnim zawodnikiem AZS (piłka ręczna); uprawia tenis i narciarstwo. Chętnie gra w brydża i podróżuje. Żonaty (żona pracownik naukowy) jest ojcem trzech synów.

Złoty sponsor

BZWBK

Sponsorzy

ORACLEHUAWEIInPostintelIRSOrangeMicrosoftotagoSystemics PABVULCANQUMAKplusNETGEARLenovoDATARINONEOarteTornistersalon podróży

Partnerzy

KPMGORE VULCAN

Media

TVP RegionalnaOnet. samorzad.pap.plIT w AdministracjiWspólnota regioportal.pl

Patronat Honorowy

MAiC

Patronat Regionalny

Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego

Patronaty samorządowe

Związek Gmin Wiejskich Unia Metropolii Polskich

Organizatorzy

Stowarzyszenie 'Miasta w Internecie' Miasto Gdańsk

logo SMWI

konwencji o przeciwdziałaniu przemocy 

Biuro Organizacyjne:

Stowarzyszenie "Miasta w Internecie", 33-100 Tarnów, ul. Krakowska 11A

tel.: 14 628 42 10 lub 14 688 80 12 fax: 14 628 43 11, e-mail: konferencja@mwi.pl

projekt graficzny: Grupa Autograf