19 Konferencja Miasta w Internecie 19 Konferencja Miasta w Internecie
Przemysław Marcinkowski

Ekspert z zakresu dostępności cyfrowej Fundacji Widzialni


Absolwent Politechniki Częstochowskiej na kierunku Informatyka o specjalności Sieci komputerowe. Od 2002 roku zajmuje się projektowaniem i programowaniem aplikacji internetowych.

Od samego początku współpracuje jako ekspert ds. dostępności stron www dla Fundacji Widzialni działającej na rzecz przeciwdziałania wykluczeniu cyfrowemu. Przeprowadza audyty dostępności stron internetowych w oparciu o standard WCAG 2.0. Ocenia serwisy internetowe w ogólnopolskim konkursie „Strona Internetowa bez Barier”. Jest również trenerem i twórcą autorskiego programu szkoleń nt. dostępności organizowanych przez Fundację. Współautor publikacji „Podręcznik dobrych praktyk WCAG” oraz „Raportu Dostępności” oceniającego stan stron internetowych administracji publicznej. Współtwórca metodologii badania stron internetowych pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych. Brał udział w konsultacjach nad Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności. Blisko współpracuje z Uniwersytetem Śląskim, Orange, Microsoft, UPC, Teatr Wielki Opera Narodowa, Bankiem Millennium, IT w Administracji.

Współautor darmowego systemu PAD CMS stworzonego w ramach projektu Polskiej Akademii Dostępności realizowanego przez Fundację Widzialni i Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

Wykładowca w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz na kierunku „Włączenie Cyfrowe i Społeczne” na Uniwersytecie Śląskim.

 


Prezentacja: Raport dostępności 2015

 

 

Złoty sponsor

BZWBK

Sponsorzy

ORACLEHUAWEIInPostintelIRSOrangeMicrosoftotagoSystemics PABVULCANQUMAKplusNETGEARLenovoDATARINONEOarteTornistersalon podróży

Partnerzy

KPMGORE VULCAN

Media

TVP RegionalnaOnet. samorzad.pap.plIT w AdministracjiWspólnota regioportal.pl

Patronat Honorowy

MAiC

Patronat Regionalny

Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego

Patronaty samorządowe

Związek Gmin Wiejskich Unia Metropolii Polskich

Organizatorzy

Stowarzyszenie 'Miasta w Internecie' Miasto Gdańsk

logo SMWI

konwencji o przeciwdziałaniu przemocy 

Biuro Organizacyjne:

Stowarzyszenie "Miasta w Internecie", 33-100 Tarnów, ul. Krakowska 11A

tel.: 14 628 42 10 lub 14 688 80 12 fax: 14 628 43 11, e-mail: konferencja@mwi.pl

projekt graficzny: Grupa Autograf