19 Konferencja Miasta w Internecie 19 Konferencja Miasta w Internecie
Arkadiusz Lefanowicz

Fundacja IT Leader Club Polska

Fundator i Przewodniczący Fundacji IT Leader Club Polska. Założyciel i członek Rady Programowej Akademii Zarządzania IT Administracji Publicznej


Absolwent Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania oraz studiów Podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej. Posiada kilkanaście certyfikatów zawodowych z wielu obszarów Zarządzania IT.

Doświadczony inżynier, doradca oraz audytor IT z ponad 15 letnim doświadczeniem informatycznym, które zdobył w dużych firmach i instytucjach w sektorze finansowym, teleinformatycznym i administracji centralnej w Polsce. Odpowiadał w całości za zarządzanie obszarem eksploatacji infrastruktury IT w Komisji Nadzoru Finansowego na stanowisku z-cy Dyrektora Departamentu Informatyki. Wcześniej pracował na stanowisku Managera Wydziału Strategii i Efektywności IT w PKO BP, gdzie współtworzył strategię obszaru rozwoju aplikacji. Pracując dla banku pomógł zbudować wizję obszaru rozwoju IT oraz wdrożył niezbędne zagadnienia Nadzoru IT (IT Governance, IT Strategy), Architektury Korporacyjnej (EA) w tym Architektury Zorientowanej Usługowo.

Pracując w sektorze telekomunikacyjnym (Grupa TP SA) brał udział w kluczowych inicjatywach informatycznych firmy w zakresie wdrożenia w IT zagadnień Zarządzania Usługami oraz sprzedaży tych usług poza operatorem w modelu VAS (Value Add Services). Za powyższe inicjatywy był wyróżniany kilkakrotnie przez Prezesów i Dyrektorów tych spółek.

W swojej pracy zawodowej główny nacisk kładzie na jakość wykonywanych zadań oraz satysfakcję współpracowników, poprzez dostarczanie mierzalnych efektów swojej pracy. Koncentruje się również na procesowym oraz uporządkowanym podejściu do zarządzania informatyką korzystając głównie z wytycznych IT&Data Governance w tym Master Data Management oraz najlepszych praktyk w budowaniu relacji z wewnętrznymi działami biznesowymi (tzw. IT Marketing, Fit Business-IT).

Na co dzień współpracuje z wieloma redakcjami, organizacjami, uczelniami oraz instytutami naukowymi, m.in. z Instytutem Stevensona z USA oraz twórcami platformy do nauki języków programowania dla dzieci CodeCombat. Obecnie prowadzi kilkanaście projektów doradczych i audytowych z dopasowania Banków do Rekomendacji D i M.

W ramach realizacji misji i celów statutowych Fundacji IT Leader Club Polska, powołał pierwszą w Polsce niezależną Akademię Zarządzania IT Administracji Publicznej której celem jest ustawiczne kształcenie nowoczesnych kadr Liderów IT z polskich instytucji publicznych na poziomie centralnym i samorządowym.

Prywatnie, ojciec 13 letniego syna oraz szczęśliwy mąż Agnieszki. Jego hobby to: piłka nożna, kolarstwo, książki, narty, sporty motorowodne oraz podróże po Polsce. Posiada patent Morskiego Sternika Motorowodnego.

Złoty sponsor

BZWBK

Sponsorzy

ORACLEHUAWEIInPostintelIRSOrangeMicrosoftotagoSystemics PABVULCANQUMAKplusNETGEARLenovoDATARINONEOarteTornistersalon podróży

Partnerzy

KPMGORE VULCAN

Media

TVP RegionalnaOnet. samorzad.pap.plIT w AdministracjiWspólnota regioportal.pl

Patronat Honorowy

MAiC

Patronat Regionalny

Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego

Patronaty samorządowe

Związek Gmin Wiejskich Unia Metropolii Polskich

Organizatorzy

Stowarzyszenie 'Miasta w Internecie' Miasto Gdańsk

logo SMWI

konwencji o przeciwdziałaniu przemocy 

Biuro Organizacyjne:

Stowarzyszenie "Miasta w Internecie", 33-100 Tarnów, ul. Krakowska 11A

tel.: 14 628 42 10 lub 14 688 80 12 fax: 14 628 43 11, e-mail: konferencja@mwi.pl

projekt graficzny: Grupa Autograf