19 Konferencja Miasta w Internecie 19 Konferencja Miasta w Internecie
Dariusz Śpiewak

Ministerstwo Finansów

Pełnomocnik Ministra Finansów ds. Informatyzacji, Przewodniczący Rady Informatyzacji Resortu Finansów


Od niedawana Pełnomocnik Ministra Finansów ds. Informatyzacji, Przewodniczący Rady Informatyzacji Resortu Finansów. Poprzednio wieloletni Członek Zarządu ZUS nadzorujący Pion Operacji i Eksploatacji Systemów.

Absolwent wydziałów Finansów i Bankowości oraz Informatyki i Ekonometrii Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Ukończył studia podyplomowe z zarządzania zasobami IT w Instytucie Informatyki i Automatyki Stosowanej Politechniki Warszawskiej oraz CIO Academy w Said Business School University of Oxford.

Dysponuje certyfikatami z metodyki zarządzania projektami PRINCE2, budowy architektury korporacyjnej TOGAF 8 oraz zarządzania usługami informatycznymi zgodnie z metodyką ITIL. Członek założyciel Polskiego Stowarzyszenia Miar Oprogramowania w Polsce zajmującego się badaniem złożoności, pomiaru i wyceny oprogramowania.

Zajmował się kontrolą zarządczą w administracji publicznej jako członek komitetu audytu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

W swojej dotychczasowej karierze zawodowej pracował w administracji publicznej, sektorze bankowym oraz doradczym. Posiada bogate doświadczenie w realizacji dużych i złożonych projektów informatycznych.

W latach 2001-2002 zajmował stanowiska specjalisty ds. produktów bankowości internetowej w Fortis Bank Polska S.A. (obecnie BNP Paribas) oraz managera projektów bankowości internetowej w Citibank Handlowy w Warszawie S.A. Następnie przez blisko pięć lat był dyrektorem departamentu w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa odpowiedzialnym za koordynację prac wdrożeniowych systemu informatycznego dopłat dla rolnictwa IACS. W ramach pracy w Agencji pełnił również funkcję dyrektora projektów informatycznych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Następnie objął stanowisko senior managera w firmie doradczej KPMG Advisory Poland gdzie odpowiadał za zarządzanie projektami informatycznymi w imieniu klientów - m.in był kierownikiem projektu wdrożenia systemu logistycznego w Poczcie Polskiej.

Był prezesem zarządu spółki Post-Tel z grupy Poczty Polskiej, która to spółka realizowała zadania z zakresu usług IT na rzecz Poczty Polskiej.

 


Prezentacja: Zintegrowany System Informacyjny Resortu Finansów – Strategia 2020

Złoty sponsor

BZWBK

Sponsorzy

ORACLEHUAWEIInPostintelIRSOrangeMicrosoftotagoSystemics PABVULCANQUMAKplusNETGEARLenovoDATARINONEOarteTornistersalon podróży

Partnerzy

KPMGORE VULCAN

Media

TVP RegionalnaOnet. samorzad.pap.plIT w AdministracjiWspólnota regioportal.pl

Patronat Honorowy

MAiC

Patronat Regionalny

Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego

Patronaty samorządowe

Związek Gmin Wiejskich Unia Metropolii Polskich

Organizatorzy

Stowarzyszenie 'Miasta w Internecie' Miasto Gdańsk

logo SMWI

konwencji o przeciwdziałaniu przemocy 

Biuro Organizacyjne:

Stowarzyszenie "Miasta w Internecie", 33-100 Tarnów, ul. Krakowska 11A

tel.: 14 628 42 10 lub 14 688 80 12 fax: 14 628 43 11, e-mail: konferencja@mwi.pl

projekt graficzny: Grupa Autograf