19 Konferencja Miasta w Internecie 19 Konferencja Miasta w Internecie
Piotr Wołejko

Pracodawcy RP

Ekspert ds. Społeczno-Gospodarczych, Pracodawcy RP


Absolwent prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Od początku kariery zawodowej zajmuje się procesem tworzenia prawa, pracując w Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – największej i najstarszej organizacji pracodawców w naszym kraju, która jest jednym z kluczowych partnerów społecznych w dialogu prowadzonym na forum Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, a wkrótce następcy komisji, czyli Rady Dialogu Społecznego. W ramach CML brał udział w procesie legislacyjnym licznych aktów prawnych z różnych obszarów, m.in. prawa gospodarczego, prawa energetycznego oraz telekomunikacyjnego. Na rok rozstał się z Pracodawcami RP, przenosząc się do Kancelarii Sejmu. Pracując w Biurze Komisji Sejmowych, poznał proces legislacyjny od strony parlamentarneji ukończył aplikację administracyjną. Po powrocie do Centrum Monitoringu Legislacji Pracodawców RP wykorzystuje wiedzę zdobytą podczas rocznej pracy w Sejmie. Zmienił się nieco profil jego działalności – gros uwagi poświęca teraz nie tylko procesowi tworzenia prawa, lecz również jakości funkcjonowania państwa i jego instytucji. W tym obszarze dużo uwagi poświęca rozwojowi e-administracji, który uznaje za sprawę o fundamentalnym znaczeniu dla naszego kraju, społeczeństwa i gospodarki.

Od 2006 r. prowadzi blog poświęcony polityce i bezpieczeństwu międzynarodowemu – www.BlogDyplomacja.pl, publikując analizy i komentarze dotyczące najważniejszych wydarzeń i trendów na świecie.

 


Prezentacja: E-administracja dla obywatela czy dla urzędnika? Dla każdego!

Złoty sponsor

BZWBK

Sponsorzy

ORACLEHUAWEIInPostintelIRSOrangeMicrosoftotagoSystemics PABVULCANQUMAKplusNETGEARLenovoDATARINONEOarteTornistersalon podróży

Partnerzy

KPMGORE VULCAN

Media

TVP RegionalnaOnet. samorzad.pap.plIT w AdministracjiWspólnota regioportal.pl

Patronat Honorowy

MAiC

Patronat Regionalny

Mieczysław Struk - Marszałek Województwa Pomorskiego

Patronaty samorządowe

Związek Gmin Wiejskich Unia Metropolii Polskich

Organizatorzy

Stowarzyszenie 'Miasta w Internecie' Miasto Gdańsk

logo SMWI

konwencji o przeciwdziałaniu przemocy 

Biuro Organizacyjne:

Stowarzyszenie "Miasta w Internecie", 33-100 Tarnów, ul. Krakowska 11A

tel.: 14 628 42 10 lub 14 688 80 12 fax: 14 628 43 11, e-mail: konferencja@mwi.pl

projekt graficzny: Grupa Autograf